Protez Saç Yorumları

Protez saç yaptıran kullanıcılar protez saçlara her gün şekil verebildiğini ve fön çektiğini, normal saçlara hangi işlemleri yapıyorsa aynı şekilde protez saçlara da yapabildiğini belirtmiş. Protez saçlar ıslakken taranabilir. Protez saç kullanırken zorluk çekmek istemiyorsanız yıkarken dikkatli olmalısınız. Hatalı kurutma yöntemleri protezlere zarar verir. Yanlış tarak ve fırça seçimi protezlerin çabuk yıpranmasını sağlar. Kayganlaştırıcı kozmetiklerden uzak durmalısınız.

Protez Saç Yorumları
Protez Saç Yorumları

Protez saç kullananların yaptığı yorumlarda şu da açıkca belirtilmektedir. Protez saçları anlamayan kuaförlerden uzak durmalısınız. Deniz ve havuza girerken gerekli önlemleri almalısınız. Sık protez saçın rengi ile oynamak protez saçın ömrünü kısaltır. Protez saç kafanıza tam oturmamışsa kullanırken size zorluk çıkarabilir. 

Protez saç kullanıcılarının yapmış olduğu diğer önemli yorumlardan biri de protez saçın kaşıntı yaptığı. Protez saçlar ilk yapıldığı anda alışma dönemi geçirirsiniz. Bu süre içinde deri ile saç birbirine alışmaya başlar. Bu süreçte kaşıntının olması doğal bir durumdur. İlk 3 ay alışma dönemimde görülen kaşıntılar alerjinin ya da enfeksiyonun belirtisi değildir. İlk 3 ay geçtiği halde kaşıntınız hala devam ediyorsa bu durumda mutlaka saç protez uzmanına görünmelisiniz. Protez saçlar saçınızda alerjik reaksiyonlara neden olmuş olabilir. Bu durum ilaç ve uygun tedavi yaklaşımları ile kısa sürede giderilir.

Detaylar için ve diğer bilgileri okumak isterseniz daha faydalı makaleler protez saç merkezi Hairlife site adresinde bulabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*