Protez Saç Kullanmak İçin Nedenler

 • Protez saç nedir sorusu? sorunlu saç bölgesindeki sorunları giderip sorunlu saç bölgesine saç ekme işlemine verilen isimdir. 

Protez saç uygulamasında azalan sorunlu saç bölgesinden bire bir kalıp alınır. Kişinin kendi saçından alınan numunelerle kişiye özel sipariş verilir. Özel siparişin tamamlanması 2-3 ay sürer. Havayı ve suyu geçiren suni bir deri üzerine tek tek saçlar aynı deriye eklenir. Müşteri saç ekme merkezine davet edilerek 60 dakikalık çalışma ile saç protezi sorunlu bölgeye yerleştirilir. Bu işlemden sonra kişi normal sosyal hayatına devam eder.  Protez saç kullanmanın kişiye sağladığı avantajlar şunlardır:

Protez Saç Kullanmanın Avantajları

 1. Protez saçlar doğal bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Peruklar gibi hareket ederken başınızdan düşmez ve sallanmaz.
 2. Protez saçlar hafiftir. Ağırlık normal bir saç ağırlığındadır. Protez saçların varlığını hissetmezsiniz bile.
 3. Protez saçlar sizin bir parçanız haline gelir.
 4. Protez saçları istediğiniz gibi tarayıp şekil verebilirsiniz.
 5. Protez saçlar havayı ve suyu geçirir.
 6. Protez saçlarla her türlü etkinlik ve aktivitelere katılabilirsiniz.
 7. Protez saçlar kişinin imajını tamamlar ve kişiye estetik görünüm kazandırır.
 8. Protez saçlar sizi en az 5 yıl genç gösterir. Psikolojik açıdan size büyük özgüven sağlar.
 9. Protez saçlar yeni bir imaj yaratır genç bir görünüm sağlar kişiye özgüven aşılar.
 • Protez Saç Kullanmanın Dezavantajları Nelerdir?
protez saç yaptırmak istiyorum

Protez saç kullanmanın herhangi bir dezavantajı görülmemiştir. Ayda 1 defa kuaföre gidip saç bakımı yaptırmak protez saçlarınızın kullanım ömrünü uzatır. Yanlış kullanımda ve kalitesiz malzeme tercih edildiğinde kaşıntı ve alerjik durumlar ortaya çıkabilir. Doğru formatta yapılmayan protez saçla hareket ederken kopabilir. Protez saçları işinde uzman ekiplere yaptırmalısınız.

Protez saçın ülkemizde uzun yıllardır öncülüğünü yapan 4-5 büyük firma vardır. Diğer firmalar sektörün arkasından gelen irili ufaklı merdiven altı firmalardan oluşmaktadır. Protez saç yaptırmadan önce mutlaka araştırma yapın. Şikayet var gibi siteler kesinlikle bakın. ekşi vs siteler tamamen belgeye dayalı kolpa yorumlar. İnanmayın rakipler birbirlerine iftira atarak müşteri karalama yapıyorlar. Kısaca sizde bu oyunlara gelmeyin.

Eğer öneri isterseniz İstanbul Şişli de hizmet veren protez saç merkezi ve Ankara Gaziosmanpaşa’da hizmet veren protez saç merkezi ne gidebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*