Kilo kaybı

Kilo kaybı, toplam vücut kütlesini azaltarak kilo vermeyi ifade eder. Bu genellikle bir egzersiz ve diyet rejimi izlenerek yapılır ve birçok fiziksel, sosyal ve psikolojik faydaları vardır. İnsanların hızlı bir şekilde kilo vermelerine yardımcı olduğunu iddia eden çeşitli diyetler vardır, ancak zararlıdırlar çünkü bazı besin maddelerini yok ederler ve bağışıklığın azalmasına neden olurlar.

Vücut kitle indeksi

Bireyin beden kütlesi ve boyuna göre nispi büyüklüğünün ölçüsüdür. Kişinin ağırlığının sağlıklı olup olmadığını ölçmek için kullanılır. Bu, boyun karesine için vücut ağırlığına oranı ve birimi kg / m 2 . Bireyin BKİ’sinin 18.5 ve 24.9 içerisinde olduğu durumlarda sağlıklı ve uygun kiloya sahip olduğu kabul edilir. Günümüzde , bir kimsenin sağlık ve iyiliğinin daha doğru bir göstergesi olduğuna inanan bir kişinin vücut yağ yüzdesini  ölçmek için daha büyük bir eğilim vardır  .

Bazal metabolik oran

Bazal metabolizma hızı vücudun metabolizma hızını ölçer, kısacası vücudunuzun günlük işlevlerini yerine getirmek için ihtiyaç duyduğu enerji miktarını ölçer. BMR’yi hesaplamak zordur ve çevrimiçi olanları kullanmanız önerilir. Sonuç size yakmanız gereken kalori sayısını gösterir.

Feragatname: sondakikacanli.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*