İdrar Yolu Enfeksiyonlarını tedavi etmek için bu doğal ev ilaçlarını deneyin

İdrar yolu enfeksiyonlarının tedavisi için kullanabileceğiniz birçok doğal ev ilacı olduğunu biliyor muydunuz?

İdrar Yolu Enfeksiyonları (İYE), idrar yoluna giren ve mesanede çoğalan organizmalar nedeniyle idrar mesanesinin enfekte olduğu bir durumu ifade eder. Her ne kadar ÜYE çok yaygın olsa da, zamanında tedavi edilmesi önemlidir, çünkü tedavi edilmezse, ÜYE böbreklere de bulaşabilir . Ayrıca, İYE oldukça acı vericidir. 


Üriner sistem böbrekler, üreterler, idrar kesesi ve üretradan ibarettir. İYE, kadınlarda erkeklere göre daha yaygındır, çünkü üretraları, erkeklerden 20 santimetreye kıyasla kadınlarda 4 santimetre iken erkeklerden çok daha kısadır veya organizmanın mesaneye bulaşmasını kolaylaştırır. Antibiyotiklere güvenmek istemiyorsanız,denemeniz gereken bazı doğal idrar yolu enfeksiyonu çözümleri vardır.. Bu alternatiflerden herhangi birini denemeden önce bir Ayurveda doktoruna veya bir naturopati uzmanına danışmayı unutmayın.

Arpa Suyu: Arpa suyunun idrar yolu enfeksiyonu dahil olmak üzere bir dizi sağlık sorununu tedavi ettiği bilinmektedir. Tek yapmanız gereken, tohumlar kahverengileşinceye kadar bir tavada arpa kızartmak. Soğuduktan sonra, ince bir toz haline getirin. Üç çorba kaşığı toz ve iki çorba kaşığı bal alın ve bir bardak soğuk suyla eritin.

Nar:  Meyvelere C vitamini ve idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde ve önlenmesinde yardımcı olan antioksidanlar yüklenir. Bağışıklık oluşturmak için büyük, içinde C vitamini nar bakteriyel enfeksiyonlara karşı mücadelede yardımcı olur ve İYE gelen hızlı kurtarma yardımcı olur.

Sukabağı: Su kabağı koruyucusunun sağlığa faydalarından biri, UTI ile etkin bir şekilde savaşabilmesidir. Şişe koruyucusu alkalidir ve bu nedenle idrardan geçerken yaşanan yanma hissinden rahatlama sağlayan bir diüretiktir.

Limon: Limon suyu , İYE’den sorumlu toksinlerin ve bakterilerin temizlenmesine yardımcı olur. Limonlardaki C vitamini de enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olur.

Kızılcık: Kızılcıklar , polifenol-proantosiyanidinler veya enfeksiyona neden olan bakterilerin idrar yolu duvarlarına yapışmasını önleyen ve dolayısıyla İYE büyümesini ve nüksünü sınırlayan yardımcı maddelerle doludur.

Feragatname: sondakikacanli.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*