HomePod 2, HomePod mini çıkış tarihi, söylentiler, fiyat ve görüşler

HomePod 2 ile ilgili tüm ipuçlarını ve söylentileri topluyoruz: yayın tarihi, fiyatı ve teknik özellikleri. Apple daha ucuz bir HomePod mini başlatıyor olabilirdi öğrenin.

HomePod’un bir takipçisi olarak Apple’ın kılıfının ne olduğunu bilmek ister misiniz? Bu makalede, HomePod 2 ile ilgili ipuçlarını ve söylentileri ve ayrıca mevcut üniteleri geliştirecek olan HomePod yazılımının bir sonraki sürümünü gözden geçiriyoruz.

Yeni nesil HomePod’un olası çıkış tarihini, fiyatlandırmayı ve yeni özellikleri tartışacağız. Ayrıca Apple’ın smartspeaker’ının daha küçük ve daha ucuz bir versiyonunu piyasaya süreceği söylentileri.

Ayrıca, 2019’da Face ID ile donatılmış yeni bir HomePod’un piyasaya sürüleceği bildiriliyor. Bu, Apple’ın akıllı hoparlörünün sizi güvenlik nedenleriyle odadaki konumunuza bağlı olarak doğrudan HomePod’daki Face ID hakkında belirleyebileceği anlamına gelebileceği anlamına geliyor aşağıda .

Yeni HomePod: Çıkış tarihi

HomePod, Haziran 2017’de WWDC’de tekrar duyuruldu, ancak Şubat 2018’e kadar başlatılmadı. Bu nedenle, 2019’da, muhtemelen WWDC 2019’da bir takip modeli beklemek mümkündür .

Ancak, Apple’ın akıllı telefonda herhangi bir teknik değişiklik yapması muhtemel görünmüyor, bu yüzden gerçekten bir güncelleme bekleyebilir miyiz?

HomePod’a şu anki haliyle bir güncelleme sunmak yerine, Apple’ın daha küçük, daha ucuz bir ünite sunması mümkündür. Mart 2018’de Tayvanlı bir site olan Ekonomik Günlük Haberler, Apple’ın 2018 ürün yol haritası hakkında bir takım tahminlerde bulunan bir rapor yayınladı . Yeni iPhone’lar, iPad’ler ve MacBook’larla birlikte, web sitesi (sektör kaynaklarına işaret ederek) 2018’in ikinci yarısında daha ucuz bir HomePod’un piyasaya sürülmesini bekliyordu.

Açıkçası, böyle bir lansman olmadı, ama bu daha ucuz bir HomePod’un Apple’ın işlerinde olabileceği tek söylenti değildi. Rosenblatt analisti Jun Zhang, Şubat 2018’de, daha ucuz bir HomePod’un 2018’de piyasaya süreceğine inandığını söyledi. “Biz Apple’ın sonbaharda düşük kaliteli bir HomePod’u düşüşte, yaklaşık 150-200 $ ‘lık bir perakende satış fiyatı ile başlatacağına inanıyoruz” dedi. Barrons hakkında rapor .

Bloomberg göre kaynaklar , geri Haziran 2018 yılında Apple birlikte başlatacak 2019 için HomePod yeni bir sürümü üzerinde çalışıyor yeni AirPods ve yeni Kulak üzeri Elma kulaklık baharda. Yeni AirPod’ları zaten gördük, ancak HomePod Mart etkinliğinde açıklanmadı. Ancak WWDC sadece birkaç ay uzaklıktadır.

Ağustos 2018’de bir rapor yayınlayan bir Barclays analisti de, Apple’ın 2019’da yeni bir HomePod yayınlayacağını düşünüyor. Barclays analisti Blayne Curtis, Apple’ın 2019’da “daha ​​ucuz bir HomePod” piyasaya süreceğine ve “daha geniş bir temyiz” alacağına inanıyor. HomePod satışlarının şu ana kadar 5 milyondan az satışla “underwhelming” olduğunu düşünüyor.

Yeni HomePod: Fiyatı

İlk nesil HomePod, 319 £ / 349 $ tutarındadır. ( Buradan doğrudan Apple’dan satın alabilirsiniz .)

Normalde, bir Apple ürününün 2. sürümünün kabaca aynı olmasını beklerdik, zaman içinde üretim ve malzeme maliyetlerinin doğal olarak düşmesi, yükseltilmiş bileşenlerin artan maliyetleriyle dengelenir. Ancak söylenti değirmeni buna sahip olacaktı ve 2019’da çok daha ucuz bir HomePod alacağımızı tahmin ediyor.

Yukarıda belirtilen Mart 2018 tarihli Ekonomik Günlük Haber raporu, Rosenblatt analisti Jun Zhang’in, yeni HomePod’un mevcut model fiyatının yaklaşık yarısı kadar olan 150 ila 200 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacağını iddia etti. Bu temelde, yaklaşık 160 £ ‘luk İngiltere fiyatlandırması makul gözüküyor.Popüler Makaleler

Bir sonraki Apple etkinliği ne zaman ve ne beklemeliyiz?

İşte bir sonraki Apple etkinliğinin ne zaman yapılacağı ve yeni…

Daha düşük bir fiyat, ilk nesil modelin düşük satışlarına tepki olarak görünmektedir. Nisan ayında, (o sırada) KGI Menkul Kıymetler analisti Ming-Chi Kuo, ilk nesil HomePod’un iyi satmamasının nedenlerinden birinin, yüksek fiyat olduğunu düşündüğünü söyledi: “mükemmel sese rağmen talebi zayıflatabilirdi.” kalite.”

Belki de Apple’ın HomePod’un fiyatını düşürme dürtüsünü doğrulayarak, 2018’in sonuna doğru şirket, İngiltere’deki Apple Music abonelerine HomePod’un fiyatından £ 50 teklif ederken, ABD’deki hissedarlar 100 $ değerinde akıllı konuşmacının fiyatı.

Yeni HomePod: Tasarım

Yeni HomePod 2 mevcut modelden daha küçük olabilir ve daha ucuz olabilir – belki de bir HomePod Mini. Japonca sitesi Mac Otakara’nın Mart 2018’deki bir raporu yeni konuşmacının daha küçük olacağını belirtti. ( Burada çeviriyi okuyun ).

HomePod Beats

Mayıs 2018’de, yukarıda belirtilen Çin Sina raporu, Apple’ın daha küçük, daha ucuz bir akıllı konuşmacı açacağını, ancak yeni bir Apple ‘HomePod’ olarak piyasaya sürülmek yerine, yeni modelin Beats markalarına sahip olacağını belirtti.

 • 50 yaşından büyükseniz ve bir bilgisayar sahibi iseniz, bu oyun mutlaka olması gereken!Vikingler
 • Los AngelesMansion Global’dekiEn Lüks Evleri Keşfedin
 • Diese yarı unzerstörbare vom Militär inspirierte Smartwatch erobert Deutschland im Sturmonline.giveaways.news

Siri’nin desteklediği bir Beats akıllı hoparlör başlattığında, Apple, akıllı hoparlörler için pazarın farklı bir bölümüne potansiyel olarak hitap edebilir. Beats markasının geleneksel olarak daha genç ve şık bir takipçisi var. Daha düşük bir fiyat da bu pazara daha çekici gelebilir.

Yeni HomePod: Yeni özellikler

HomePod piyasaya sürüldüğünde, sunduğu akıllı hoparlör yarışması özelliklerinden bazılarının eksikliğinden ve Siri’nin sınırlamaları nedeniyle eleştirildi (HomePod, Amazon Echo ve Google Home karşılaştırmasını okuduysanız aradakifarkın gerçekten o kadar da keskin olmadığını göreceksiniz). .

HomePod yazılımı, 17 Eylül’de başlatılan iOS 12 ile aynı anda güncellenmiştir. Güncelleme akıllı hoparlöre yeni işlevler kazandırdı.

İOS 12 güncelleme kullanıcılarının ardından:

 • Telefon görüşmelerini doğrudan HomePod’dan yapın (bir iPhone’da arama yapmak veya almak ve onu HomePod’a vermek yerine).
 • HomePod’daki sesli postaları dinleyin.
 • HomePod’dan iPhone’umu Bulmasını ve bu cihazda (veya hizmet için kurduğunuz diğer Apple cihazlarında) bir ses çalmasını isteyin.
 • Birden fazla zamanlayıcı ayarlayın.
 • HomePod’un bağlı olduğu Wi-Fi ağını değiştirin.
 • Gelişmiş dil desteği sağlanacaktır.
 • HomePod, grup FaceTime aramalarından (grup FaceTime geldiğinde) sesi aktarabilecektir.
 • Şarkı Sözleri ile şarkıları arayın.
 • HomePod ile Siri Kısayollarını tetikleyin .

Siri iyileştirmeleri

HomePod’un mükemmel bir konuşmacı olduğu evrensel olarak kabul edildi. Ancak akıllı bir konuşmacı olarak sahip olduğu referanslar, Siri’nin yeteneklerini rakip ürünlerdeki Google Asistanı ve Alexa ses asistanlarıyla kıyaslanamayacak kadar karşılaştırılmış bir şekilde ele geçirdi.

Bu nedenle, yeni HomePod’da ana yükseltme bekliyoruz ve umuyoruz – daha iddialı bir ses komutları ve özellikleri dizisi.

Pek çok hakem, ayrı ayrı tanınan seslere sahip birden fazla hesap kuramamanın ne kadar tehlikeli olduğunu da belirtti. Mantıksal olarak, HomePod’un çocuğunuzun sesini duymasını ve tanımasını ve sınırlı komutlara (şarkı çalma gibi) izin vermesini ve ardından tanıdık yetişkin seslerini duyup tanımasını ve metin okuma ve gönderme gibi daha gelişmiş işlevlere izin vermesini istersiniz. Ancak HomePod o kadar akıllı değil.

HomePod’un arzu edilebilirliğini etkileyen bir diğer faktör, KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’nun ( bir MacRumors raporu aracılığıyla ) Siri’nin ek dil sürümlerinin bulunmadığı şeklinde olduğunu söylüyor.

Kuo, Siri’nin ek dil sürümlerinin bulunmadığına dikkat çekiyor ve Apple’ın “dünyaya yayılmış AI / ses asistanı gelişiminde zorluklarla karşı karşıya” olduğunu öne sürüyor. “HomePod’un gönderileri hızlandıracak” bir şey.

Kuo, Apple akıllı hoparlör pazarında Apple Amazon ve Google ile rekabet ederse, Apple’ın Siri’nin yeteneklerini geliştirmesi ve dil desteğini arttırması gerektiğine inanıyor.

Son olarak, HomePod’un Siri kontrollerinin daha geniş bir müzik akışı servisiyle uyumlu olmaması çok büyük bir sınırlama. Tam Spotify desteği, örneğin, bir zorunluluktur, ancak şu anda Spotify’dan yayın yapmak için AirPlay’ikullanabilirsiniz .

Yüz kimliği

Yeni nesil bir HomePod için başka bir potansiyel özellik, birkaç yıl boyunca öngörülen ancak gerçekte 2019’da cihaza ulaşan bir şey olan yüz tanıma olabilir.

Apple’ın HomePod akıllı hoparlörlerini kuran bir şirketin başkanı da Kasım 2017’de gelecekteki modellerin bunu sunabileceğine inandığını söyledi.

Inventec Appliances başkanı David Ho şunları söyledi: “Mühendisler sadece ses tanıma ile gelmeyecek, aynı zamanda yüz ve görüntü tanıma gibi özellikleri de içerecek şekilde akıllı hoparlörler tasarlıyorlar. AI ile ilgili özellikler insanların yaşamlarını daha kolay hale getirmek ve ürünü yapmak için ayarlandı. kullanımı daha kolay. “

2017’de daha önce piyasaya sürülen HomePod belleniminin bir sürümü yüz tanıma özelliklerine atıfta bulundu, ancak özellik ilk nesil modeline ulaşmadı.

Yüz tanıma kişisel istekleri doğrulamak için kullanılabilir.

El hareketleri

Bu, yukarıdakilerle ilgilidir: HomePod’da yerleşik olarak bulunan yüz algılama teknolojileri sayesinde, cihaz uzak mesafeden jestleri tanıyabilir. Böylece, sesin bir dalga ile artması gerektiğini veya elinizi tutarak bir izi durdurması gerektiğini belirtebilirsiniz.

Yuanta Yatırım Danışmanlığı analisti Jeff Pu , Kasım 2017’de, Apple’ın 2019’da 3D algılayıcı kameralarla HomePod’ları piyasaya sürmesini beklediğini söyledi .

Apple’ın bu teknolojiyi geliştirmeye çalışması şaşırtıcı değil. Şirket, ilk olarak Xbox 360’ta kullanılan vücut hareketi izleme teknolojisinin arkasındaki şirket olan PrimeSense’i 2013 yılında satın aldı.

2017 yılında açılan, ancak yalnızca Ocak 2019’da kamuya açıklanan bir patent başvurusu Apple’ın smartspeaker için böyle bir teknolojiye baktığını açıkça ortaya koyuyor.

Apple’a atfedilen patent başvurusu, “yüz tanıma kullanarak konuşmacı çevresindeki kullanıcıları tanımlayabilen, aynı zamanda kullanıcıların [konuşmacıya göre] konuşmacıya olan mesafesini ölçebilen” bir tezgah üstü hoparlörü “tarif etmektedir.

Konuşmacı ayrıca “el hareketlerini ve diğer üç boyutlu hareket girdisini toplayan çeşitli sensörler ve kameralar” kullanırdı.

Ek olarak, hoparlörün kumaşındaki LED’ler, el hareketlerine görsel geri bildirim vermenin yanı sıra “günün saatine bağlı olarak değişen kumaş boyunca alfanümerik karakterleri gösterebiliyordu” (ikincisi bir saat yüzünün gösterilebileceğini gösterebilirdi). ).

Ya da yeni özellik yok …

Bunlar, HomePod 2’de görmek istediğimiz yeni özelliklerdir. Yukarıda belirtilen Tayvanlı rapor doğruysa, ancak daha ucuz bir model elde edeceğiz (yukarıdaki fiyat bölümüne bakın), bir dizi yeni özellik beklemek gerçekçi olmazdı. (Yeni bir model yarı fiyatına daha sonra bir yıldan az göründü eğer gerçekten erkenden kullanmak isteyenler için yaralanma hakaret eklersiniz ve ilki yapamadım her şeyi yaptı.)

Gerçekten de, Apple’ın rivayet edilen bütçe odaklı sürüm için ayarlanan özelliği geri çekmesi beklenebilir.

HomePod’un rekabeti nasıl karşılaştırdığını merak mı ediyorsunuz? HomePod’u, buradaki en iyi Akıllı Hoparlörler topluluğumuzdaki diğer akıllı hoparlörlerle karşılaştırdık

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*